Library, Archive and Museum Research Journal

ISSN:2718-0832

Yazar Rehberi


- http://lamrejournal.org/index.jsp adresine giriniz. “Üye ol” modülünü tıklayıp istenen bilgileri doldurunuz ve “Kaydet” butonuna tıklayınız.

-Üyeliğiniz dergimiz ilgili editörü tarafından onaylandıktan sonra http://lamrejournal.org/index.jsp adresinden “Giriş yap”a tıklayınız. Üyelik başvurusundaki e-postayı ve şifrenizi yazarak dergi sistemimize dahil olacaksınız.

-Sisteme girişten sonra sol taraftaki menülerden “Yazar Ana Sayfaya Git” kısmına tıklayıp açılan menüden “Yeni Makale Gönder”e tıklayarak makale ile ilgili karşınıza çıkan formu doldurduktan sonra “Göz atmak için tıklayınız” bölümüne tıklayarak bilgisayarınızdan word belgesini iliştiriniz. Bu aşamada word belgesinin ismini kısa tutunuz ve herhangi bir noktalamaya yer vermeyiniz.

- Yayınlanma istemi ile gönderilen makaleler için tüm yazarlar tarafından “Yayın Hakları Devir Formu" imzalanarak lamrejournal@gmail.com mail adresine gönderilmelidir.

-Makalenizin süreci, hakem aşamasına geldiğinde ve hakemlerinizden rapor verildiği zaman sistem üzerinden kullandığınız e-postaya ve kaydettiğiniz cep telefonunuza bilgilendirme maili/sms’i gelecektir. Sisteme yeniden giriniz ve “İşlemdeki makaleler” bölümünden makalenizin sağındaki “Detay”a tıklayınız ve “Raporu incele” ifadelerinin üstüne tıklayın, sayfayı aşağıya doğru kaydırıp raporu inceleyin, en altta -varsa- “Hakemin Yüklediği Dosya” metnini tıklayıp bilgisayarınıza indiriniz. Çalışmanızın word belgesi üzerinde gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra yeniden kendi sisteminize giriniz ve “İşlemdeki makaleler” bölümünden makale başlığınızın en sağındaki “İşlem” menüsüne, oradan da “Düzenlenen Makaleyi Yükle”ye tıklayarak düzelttiğiniz dosyayı ekleyiniz.

- Dergi editörümüz ile yazar arasındaki bilgi ve doküman alışverişi sistem üzerinden yürütülecektir.

Library, Archive and Museum Research Journal
E-Mail Subscription

By subscribing to E-Newsletter, you can get the latest news to your e-mail.